Історичне відкриття: NASA опублікувало запис з Марсу

Міжпланетна станція Mars InSight, яка висадилась на Марсі, відправила на Землю сенсаційний запис  – тепер кожен зможе почути, як шумить вітер на Марсі. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив директор NASA Джим Брайденстайн у Twitter.

“Люди ніколи раніше не чули шум вітру на Марсі! Послухайте шум вітру на Марсі, який записала Mars InSight” – написав він.

Також Брайденстайн додав, що найкраще слухати “як марсіанські вітри проносяться над нашою Землею” з навушниками чи сабвуфером.

Вчені вважають, що швидкість вітру була від 5 м/с до 7 м/с.

– Одне із завдань нашої місії – вимірювання параметрів руху на Марсі, і, безумовно, до цього відноситься  і рух, викликаний звуковими хвилями, – прокоментував запис керівник наукової програми досліджень Марса Брюс Банердт.

Цікаво те, що  запис звуку не був запланований. InSight використала не мікрофони, а датчик тиску повітря і сейсмометр, щоб виміряти коливання, викликані звуковими хвилями. Але вийшло, що ми маємо перший в історії аудіозапис з Марса.

Нагадаємо, 26 листопада на поверхню Марса здійснив успішну посадку модуль автоматичної станції Mars InSight. InSight запустили 5 травня з бази військово-повітряних сил США в Каліфорнії. Ця місія спроектована для вивчення марсіанської кори, землетрусів і внутрішнього тепла планети.

Також повідомлялося, що модуль автоматичної станції Mars InSight відправив на Землю свою першу чітку фотографію. Космічний апарат опустився в районі екватора червоної планети на західній стороні планети в місцевості, яку називають Elysium Planitia. InSight запустили 5 травня з бази військово-повітряних сил США в Каліфорнії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Comments are closed.