На що згодні українці заради миру на Донбасі: результати опитування

Опитування показало готовність українців на деякі компроміси.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “УНІАН”, 49% українців готові піти на деякі компроміси заради миру на Донбасі.

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 17% населення, 49% – вважають, що «заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі». Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

При цьому, як зазначається в результатах дослідження, найбільше прихильників силового варіанту серед жителів Заходу (28%) та Центру (16%) і значно менше – на Півдні (8%) та Сході (13%). Більшість населення – 49% – вважає, що «заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі». Така думка переважає в усіх регіонах: у Центральному (51%), Східному (50%), Південному (48%), Західному (28%).

«Мир за будь-яку ціну» не підтримується виборцями жодної з партій. Найменше «мир за будь-яку ціну» підтримують виборці партій «Голос» (10%) та «Європейська солідарність» (7%), найбільше – виборці партії «Опозиційна платформа – За життя» (36,5%). Проте виборці цієї партії переважно вважають, що «задля миру слід іти на компроміси, але не на всі» (45%).

Водночас, як показало опитування, громадяни України вважають неприйнятними більшість можливих компромісів, які обговорюються в публічному просторі та передбачені Мінськими домовленостями.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці назвали ймовірними кандидатами на крісло очільника уряду України Юрія Бойка, співголову партії “Опозиційна платформа – За життя”, Юлію Тимошенко, лідера ВО “Батьківщина”, і  нинішнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Comments are closed.