Нардепи оскаржать у Конституційному Суді закон, ухвалений під Луценка-генпрокурора

Низка народних депутатів звернуться до Конституційного Суду України з проханням визнати неконституційним закон, який дозволив Юрію Луценку обійняти посаду генерального прокурора.

Про це під час брифінгу заявив народний депутат, заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Віктор Чумак, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, відповідне подання підписали 45 народних депутатів і цього тижня його передадуть до Конституційного Суду. При цьому Чумак висловив сподівання, що це питання буде розглянуто Судом у стислі терміни.

Народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник зі свого боку, говорячи про наслідки визнання цього закону неконституційним, зауважила, що це поставить під питання повноваження Луценка як генпрокурора.

«Але перше і ключове – це робота Верховної Ради, те, якими принципами вона керується, і повернення її в рамки легітимності», – наголосила депутат.

Нагадаємо, закон, який відкрив Юрію Луценку шлях до крісла генерального прокурора, всього за один день – 12 травня 2016 року – був ухвалений у першому читанні та в цілому, підписаний президентом, а також опублікований в офіційних виданнях.

Comments are closed.