Підприємці в Україні найбільше скаржаться на Фіскальну службу

В Україні найбільше скарг підприємців до Ради бізнес-омбудсмена стосуються діяльності Державної фіскальної служби.

Про це в етері програми «Нині вже» на Громадському заявив український бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

«Є кілька груп і на першому місці податкові та митні питання, тобто нинішня Державна фіскальна служба. На неї доводиться близько 65% всіх скарг, які до нас надходять. Далі йде правоохоронний блок. Це прокуратура, Національна поліція і СБУ. На них доводиться біля 15% всіх скарг. На третьому місці — це різноманітні інспекції, контролюючі органи. На них доводиться десь 9% всіх звернень, а потім місцеве самоврядування і Міністерство юстиції, тобто питання рейдерства. Це десь по 5% усіх наших скарг», — заявив Шемета.

Він також зауважив, що з початку діяльності Ради бізнес-омбудсмена в Україні, надійшло майже 6 тисяч скарг від бізнесу.

«За всі ці роки кількість звернень постійно зростала. Першого року ми отримали десь 600 скарг, другого року — десь 900 скарг, у третій рік вже 1600, а минулого року вже майже 1800», — підкреслив бізнес-омбудсмен.

Водночас, за словами Шемети, Раді за 4 роки вдалось зекономити для бізнесу близько 17 млрд грн.

«Це, в першу чергу, відміна результатів податкових перевірок, призначення штрафів, пені, а також зміна митної вартості товарів, які ввозять в Україну. Тобто цен реальні гроші. На початку нашої роботи відшкодування ПДВ було найбільшою проблемою бізнесу. І треба відзначити, що і через наші рекомендації, останнім часом кількість звернень по відшкодуванню ПДВ значно зменшилась. Ми подаємо рекомендації і підраховуємо, скільки ж державні органи виконали. Так от, ми зараз звітуємо за другий квартал цього року і до кінця кварталу 90% наших рекомендацій державні органи виконали. Тобто прийняли зміни у своїх рішеннях», — наголосив він.

17 липня СБУ відкрила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» через порушення норм екологічної безпеки.

У повідомленні відомства вказується, що представники підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві.

Своєю чергою, «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинувачення відкидає і натякнув на тиск напередодні виборів.

20 липня співробітники СБУ прийшли до комбінату із обшуками.

Під час брифінгу СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

У «АрселорМіттал» повідомили, що СБУ арештувала їхнє обладнання вартістю 150 мільйонів доларів, через що завод до кінця місяця може зазнати збитків на суму 1,3 мільйона доларів.

Юристи «АрселорМіттал Кривий Ріг» та керівництво заводу відкидають будь-які звинувачення СБУ та зазначають, що, на їхню думку, єдиною причиною, чому СБУ відкрила проти заводу справу за статтею «екоцид» є те, що це єдиний злочин у сфері екології, який підслідний СБУ.

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України (частка на ринку металопродукції — 20%). На ньому працює понад 21 тисяч людей. Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

«Аргумент»

Comments are closed.