Посвідку на проживання в Польщі вже отримали 138 тисяч українців

Дійсні дозволи на тимчасове проживання у Польщі наразі мають близько 200 тисяч іноземців з-за меж ЄС, в тому числі близько 138 тисяч українців.

Про це повідомляє Управління у справах іноземців Польщі.

Посвідка на тимчасове проживання видається, якщо існують обставини, що виправдовують проживання іноземця в Польщі на термін більше 3 місяців.

Як зазначається, найбільш поширеною метою перебування в країні іноземців є готовність працювати – це стосується приблизно 65 %. Приблизно 13% хочуть жити з родиною, і приблизно 12 %  приїхали здобути освіту.

Посвідка на тимчасове проживання може бути видана максимум на три роки. Приблизно 77 тисяч дійсних дозволів мають термін дії менше року, близько 71 тисячі – від 1 до 2 років і близько 53 тисяч – від 2 до 3 років.

Близько 200 тисяч дозволів в даний час мають громадяни: України – 138 тисяч, Індії – 7,7 тисячі, В’єтнаму – 7 тисяч, Китаю – 7 тисяч і Білорусі – 5 тисяч. Більшість з них – люди у віці 20-39 років (64% ), літні люди у віці 40-59 років (23%) та молоді люди у віці до 20 років – 10%.

Найпопулярнішим регіоном є Мазовецьке воєводство, де посвідку на проживання отримали близько 64 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві соціальної політики повідомляли, що на постійній основі за кордоном перебувають 3,2 мільйона українських трудових мігрантів. Частина трудових мігрантів живе за кордоном постійно, а частина приїжджає і за деякий час їде назад.

Comments are closed.