Спочатку серйозні морози: синоптик про те, коли до України прийде справжня весна

Начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик розповів НАРОДНІЙ ПРАВДІ про те, яким буде перший день березня, якої погоди очікувати на вихідних і коли до України прийде справжня весна.

Прогноз погоди на 1 березня

Зараз доволі тепло, але прогнозуємо тенденцію до невеликих опадів на вихідних.

1 березня очікуємо більш-менш такі ж погодні умови, як сьогодні (у четвер, 28 лютого, – НП), тобто загалом буде не холодно. На Заході ми очікували максимальної температури до +10 градусів, на решті території – від +5 до +7. Щодо опадів, то це зовсім невеликий сніг в північно-східній частині України, на решті території – без опадів.

Погода в перші вихідні весни

Вихідні будуть прохолодні, бо 2-3 березня в Україну зайде порція холодного повітря. Нічні температури знизяться й становитимуть від -3 до -8 градусів, і навіть до -10 чи -12 градусів на північному сході, у Харківській, Сумській, Луганській областях.

Денні температури на вихідних очікуються на рівні в середньому близько нуля градусів, від -2 до +3, а на Північному Сході – від 0 до -5 градусів.

Коли прийде справжня весна

Наступного тижня вже буде притаманна для весни погода – і по температурі, і снігу не побачимо, з неба буде дощ капати. З 4 березня знову піде тепле повітря із Заходу. Там почнуться дощі, температура підвищуватиметься, й погода поступово повернеться до весняних показників: від +3 до +8 градусів. А подекуди на Півдні й вище – до +12 градусів вдень та від нуля до +5 вночі.

Тобто мінусової температури вже не буде. На Заході дощі будуть помірними, а на решті території подекуди очікуються лише невеликі опади.

Марина Євтушок

Comments are closed.