Віце-президент США: Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною

Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну з питань безпеки і територіальної цілісності.

Про це заявыв віце-президент США Майкл Пенс під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві, яку транслював FoxNews

"Між США та Україною — надзвичайно сильні стосунки, ми завжди підтримуємо і стоїмо пліч-о-пліч з Україною. Це почалося ще з 2014 року, з того часу ми сильно підтримуємо територіальну цілісність і народ України. Ми й надалі продовжимо підтримувати Україну, зокрема з питань безпеки і територіальної цілісності, що включає і Крим", — сказав Пенс 

Як заявив Пенс, він чекає можливості обговорити з главою української держави питань, що стосуються прогресу у виконанні "Мінських угод", питань безпеки.

"У першу чергу мені хочеться обговорити питання енергонезалежності України, нашої можливої співпраці в галузі енергетики та економіки. Також мені хочеться почути більше про прогрес у питанні впровадження реформ. З нетерпінням чекаю можливості обговорити питання енергетики, енергоресурсів, яким чином це питання розвивається", — додав Пенс. 

У свою чергу Володимир Зеленський висловив подяку за підтримку України, "за те, що США завжди захищали і не змінювали позицію  щодо нашої територіальної цілісності і суверенітету" і зазначив щодо реформ, що "нова Верховна Рада працює лише три дні". 

"У перший же день ми зареєстрували 74 — чи близько того — законів, які допоможуть реформувати українську систему, які допоможуть не лише боротися, а й перемогти корупцію, 5 вересня почне роботу Антикорупційний суд, ми перезапускаємо інші антикорупційні органи … Призначено нового голову Служби безпеки, тепер в нас нарешті новий генпрокурор, новий молодий уряд …Ми дійсно налаштовані побороти корупцію і дати можливість бізнесу, економіці дійсно розвиватися в Україні", — зазначив Зеленський. 

"Чесно кажучи, чекати 5 років зовсім не хочеться … Упродовж першого року нашої влади ми хочемо запустити усі головні реформи, яких очікує українське суспільство", — додав президент.  

Нагадаємо, що 27 серпня радник з питань національної безпеки США Джон Болтон під час візиту в Україну заявив, що президент США Дональд Трамп запланував зустріч із Володимиром Зеленським у Варшаві в рамках участі у заходах до 80-ї річниці початку Другої світової війни. 

Згодом стало відомо, що Трамп скасував поїздку до Польщі у зв’язку з тим, що на Флориду суне ураган.

Напередодні США, Польща та Україна підписали меморандум про тристороннє співробітництво у сфері енергетики.

Міністр енергетики США Рік Перрі назвав підписаний договір "надзвичайною перемогою для енергетичної та економічної та національної безпеки всіх трьох країн" і заявив про готовність США "допомогти Україні досягти її повного потенціалу у сфері енергетики  за допомогою американських технологій, ресурсів та підтримки".

«Аргумент»

Comments are closed.