Апеляційний суд випустив Цемаха з-під варти

Київський апеляційний суд 5 вересня випустив колишнього бойовика угруповання «ДНР» Володимира Цемаха під особисте зобов’язання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення суду.

"Ухвалу Шевченківського суду Києва від 22 серпня 2019 року про продовження Володимиру Цемаху продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 20 жовтня 2019 року включно скасувати", — заявив суддя.

При цьому він додав, що Цемаха випускають з-під варти під особисте зобов'язання.

"Звільнити Цемаха Володимира Борисовича з-під варти в залі суду негайно", — сказав суддя.

Крім того, суд на Цемаха поклав такі зобов'язання строком на два місяці: прибувати на виклики слідчого до суду та прокурора; не відлучатись з населеного пункту, де він перебуває, без дозволу слідчого, прокурора чи суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суду про зміну місця проживання чи роботи

Зазначають, що Цемаха можуть обміняти на українських полонених.

Нагадаємо, Депутати Європейського парламенту просили не включати в список обміну полоненими фігуранта справи MH17 Володимира Цемаха.

3 вересня суд продовжив арешт колишнього «начальника ППО» Слов’янської бригади самопроголошеної «Донецької народної республіки» Володимира Цемаха – свідка у справі катастрофи літака Malaysia Airlines на Донбасі.

Також повідомляли, що слідча група, яка розслідує авіакатастрофу малайзійського літака Boeing 777 в 2014 році, має намір допитати Володимира Цемаха.

«Нідерландська прокуратура хотіла б, щоб пан Цемах знаходився в Україні. Так він буде доступний для слідства, ми зможемо поставити йому кілька запитань. У разі обміну, звичайно, складно сказати, чи зможе ми поспілкуватися з ним, якщо він буде в Росії», – наводить Associated Press слова прес-секретаря ССГ Брехтьє ван де Мосдейк.