Головні новини 17 грудня: переполох в УПЦ МП та український прапор в анексованому Криму

Після об’єднання українських православних церков у єдину Православну церкву України, в УПЦ МП екстрено скликали Синод. Поліція затримала підозрюваного у вбивстві Віталія Олешка «Сармата». Окупанти вже знають, коли розпочнуть продаж залізничних квитків на неіснуючий напрям – через Кримський міст. Такими були головні новини понеділка, 17 грудня, в Україні та світі.

УПЦ МП в паніці: скликали Синод і звільнили інакодумців

Читайте також: Як новостворену Православну церкву України відзначив Вселенський патріархат

Через об’єднання українських православних церков в Православну церкву України УПЦ МП скликала позачергове засідання Синоду на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Очолив зібрання глава Московського патріархату митрополит Онуфрій.

Відомо, що на Синоді представники церкви планували розглянути питання, «пов’язані з викликами, що постають перед Українською православною церквою». Засідання відбулося через день після створення незалежної від Москви Єдиної помісної православної церкви.

Читайте також: Чи зможе митрополит Епіфаній вирішити болючі питання для Православної церкви?

Так, стала відома доля двох учасників Об’єднавчого собору від УПЦ МП.

Під час зібрання УПЦ МП священнослужителі ухвалили рішення звільнити з посад та заборонити служіння учасникам Собору.

Священний Синод звільнив з керування єпархією та заборонив у служінні митрополиту Вінницькому і Барському Симеону, а також заборонив у служінні й зняв з посади єпископа Київської митрополії, митрополита Переявлав-Хмельницього і Вишневського Олександра,
– оголосили після засідання.

Окрім того, 17 грудня Вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Московського патріархату перейшов до складу новоствореної Православної церкви України. Відомо, що про перехід собору до ПЦУ під час служби оголосив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Він залишається настоятелем цього собору.

Парафіяни цієї церкви оплесками та вигуками «Браво!» зустріли таке рішення.

У мережі з’явилось відео, на якому видно, як перед людьми, що зібралися, виступив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Він заявив, що тепер служить новій незалежній українській церкві, і закликав парафіян йти за ним.

І за вами це рішення – куди йти або де залишатися. Але процес пішов… Я вже не є архієреєм Української православної церкви Московського патріархату, я вже – архієрей Православної церкви України, об’єднаної церкви,
– сказав він.

Дивіться відео: собор у Вінниці перейшов до ПЦУ