Лідери США та Словаччини назвали «Північний потік-2» геополітичною зброєю

Президент США Дональд Трамп та прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» зазначило, що лідери обох країн привели проект «Північний потік-2» як приклад використання енергетики для досягнення геополітичних цілей.

Читайте також: Посол США пригрозив санкціями за «Північний потік-2»

Наші країни знову наголошують, що енергетична безпека є вкрай важливою для забезпечення інтересів національної безпеки,
– зазначили лідери двох держав.

Зокрема, у своїй заяві Трамп і Пеллегріні підтримали реверсивні поставки газу в Україну, в тому числі зі Словаччини. Вони висловили підтримку Україні, її суверенітету і територіальній цілісності.

Вони зробили висновок, що санкції проти Росії повинні залишатися в силі до повного виконання Мінських домовленостей.

Що таке «Північний потік-2»?Це друга гілка вже наявного «Північного потоку». Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. «Північний потік-2» починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 978 кілометрів.
Лідери США та Словаччини назвали "Північний потік-2" геополітичною зброєю
Де проходить «Північний потік-2»

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява «Північного потоку-2» збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.