«Нафтогаз» домагатиметься арешту активів «Газпрому» в Європі

«Нафтогаз» домагатиметься арешту активів «Газпрому» в Європі

«Нафтогаз України» має намір позиватися в європейських судах задля арешту активів російського «Газпрому» в Європі, запевняє комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

Про це йдеться в повідомленні  DW.

НАК «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами у суди в Європі, аби арештувати активи російської компанії «Газпром», оскільки та не виконує рішення Стокгольмського арбітражу . Про це у понеділок, 9 квітня, в інтерв’ю агентству Reuters у Брюсселі заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко. «Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо арештовувати газ та інші активи «Газпрому» в Європі, не в Україні. Ми підемо у суди в Європі», — наголосив Вітренко.

Він додав, що «Нафтогаз» не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) до європейських клієнтів «Газпрому». «Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою», — сказав Вітренко.

Він також припустив, що «Газпром» може повністю припинити транзит газу Україною в 2020 році, переспрямувавши його новими газопроводами. За словами Вітренка, «Путін хоче покарати України», а тому може вдатися до такого кроку.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Він зазначив, що альтернативним рішенням є модернізація чинного транзитного газопроводу, який пролягає Україною.

«Нафтогаз України» 28 лютого виграв багаторічну суперечку з російською компанією «Газпром» у Стокгольмському арбітражі. Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Газпром» сплатити «Нафтогазу» компенсацію в сумі 4,63 мільярда доларів США за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. 21 березня «Газпром» подав до Апеляційного суду округу Свеа, що у Швеції, клопотання про часткове скасування рішення з арбітражного розгляду справи з «Нафтогазом» щодо постачання газу. Єврокомісія має намір підтримувати Україну в питанні виконання рішення арбітражу в цій суперечці.