Наступного разу на РНБО обговорять ситуацію на Донбасі

Наступне засідання Ради національної безпеки і оборони України буде присвячене ситуації на Донбасі і проблемам у регіоні, які існують у зв’язку з бойовими діями.

«Перше повноцінне засідання (РНБО) буде присвячене проблемам на Сході, з війною на Сході нашої країни», – сказав секретар РНБО Олександр Данилюк за підсумками засідання РНБО.

Читайте також: Які зміни відбудуться у РНБО: заява новопризначеного секретаря Данилюка

Він також зазначив, що зустріч членів РНБО, що відбулася 31 травня в Адміністрації Президента, не була засіданням, а проходила в новому форматі.

«Це був новий формат, нарада», – сказав Данилюк.

Секретар РНБО не назвав дату проведення засідання щодо Донбасу, проте повідомив, що наступне після нього засідання буде присвячене проблемам в енергетиці.

31 травня на першій зустрічі РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського обговорили питання енергетичної безпеки та проблеми вугільної галузі.

Зеленський раніше затвердив новий склад РНБО: він вивів зі складу екс-секретаря Олександра Турчинова, екс-главу Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, екс-главу АП Ігоря Райніна та міністра інформаційної політики Юрія Стеця.

Натомість до складу РНБО увійшли:

  • Іван Баканов – перший заступник голови Служби безпеки — начальник головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ,
  • Андрій Богдан – глава Адміністрації президента ,
  • Олександр Данилюк – секретар РНБО,
  • Оксана Маркарова – міністр фінансів,
  • Вадим Пристайко – заступник глави АП,
  • Руслан Рябошапка – заступник глави АП,
  • Руслан Хомчак – начальник Генштабу – головнокомандувач ЗСУ.

Чим займається РНБО? Координує і контролює роботу органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони. Рішення РНБО вводяться в дію указами президента. Функції РНБО: внесення пропозицій президенту щодо реалізації засад внутрішньої і зовнішньої політики у сфері національної безпеки і оборони; координація та контроль за роботою органів виконавчої влади у сфері нацбезпеки і оборони в мирний час, в умовах воєнного або надзвичайного стану та при виникненні кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України.