Нові обличчя з Адміністрації Президента у новому Верховному суді -2

Раніше ми вже писали про зв’язки заступника Глави Адміністрації Президента Олексія Філатова, Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова та члена цієї Комісії Андрія Козлова. Факторами минулого, що їх об’єднують є Інститут міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, Адвокатське об’єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» та Юридична фірма ”Проксен”.

На прикладі кандидата — переможця у конкурсі до Верховного Суду Івана Міщенка було виявлено, що друзі Олексія Філатова, колишні колеги з Адвокатського об’єднання «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» допускались до конкурсу в порушення закону, і отримували високі бали за виконання практичного завдання, яке перевіряли пов’язані з Олексієм Філатовим члени ВККС – Сергій Козьяков та Андрій Козлов.

Іншим кандидатом – переможцем до Верховного Суду, яка працювала у Адвокатському об’єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» з 1996 по 2003 роки є екс-заступник Міністра екології та природних ресурсів України – Ганна Вронська.

Її бал за виконання практичного завдання, такий самий як й у Івана Міщенка – 89. Як і Іван Міщенко, Анна Вронська кандидат – переможець на зайняття вакантної посади судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. І як ви здогадались, її практичне завдання перевіряла колегія, до складу якої входили Сергій Козьяков та Андрій Козлов.
Серед осіб, які можуть надати рекомендацію, у своїй анкеті Ганна Вронська зазначила Кісіля Василя Івановича, професора кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Макарова Олега – адвоката АО «Василь Кісіль та партнери».

І можливо все б це нічого і не значило, як би ми не спостерігали стійкої тенденції, що високі бали у конкурсі отримували саме випускники цього інституту та колишні співробітники зазначеного адвокатського об’єднання.

Окрім іншого, серед осіб, які можуть надати рекомендацію Ганні Вронський значиться і народний депутат від Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ” Пташник Вікторія Юріївна.

Однак вказане не стало підставою для зауважень Громадської ради доброчесності, що кандидат Вронська Г. має зв’язки з політиками.

Не звернули увагу члени ГРД, і на певні дивні моменти декларацій Ганни Вронської. У декларації кандидата на посаду судді Ганни Вронської в розділі члени сім’ї значиться чоловік Ященко Сергій Валерійович. В декларації не зазначаються відомості ані про його майно, ані про доход, ні слово про право користування ним майном (наприклад квартирою) Ганни Вронської. У виправленій декларації кандидата на посаду судді майно чоловіка знов не декларується, як і право його користування майном Ганни Вронської, вказується про корпоративні права та якісь уявний дохід, а саме заробітну плату, отриману за основним місцем роботи, без зазначення місця роботи. При цьому вказується, що «член сім’ї не надав інформацію». Проте за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, людина з іменем Ященко Сергій Валерійович є уповноваженою особою або засновником мінімум чотирьох юридичних осіб. У декларації за 2016 рік чоловік вже зникає. Однак, це все щонайменше дивно. Водночас, у членів Громадської ради доброчесності – ані пари з вуст. Не здивувало ГРД, що кандидат не зазначила навіть користування жодним транспортним засобом.

Взагалі, за нашими спостереження протягом конкурсу, вже переконливо вбачається, що Громадська рада доброчесності працювала та працює на Олексія Філатова, тому нещодавні заклики ГРД щодо необхідності зустрічі з Президентом, щоб щось йому там розповісти, виглядають щонайменше смішно. Адже ГРД зробило все, щоб кандидати близькі до Адміністрації Президента успішно дійшли до фіналу.

Чим рясніє Інтернет? Спільними заходами, за участю Олексія Філатова, Ганни Вронської та Сергія Козьякова. Простий моніторинг в гугл це підтверджує.

Хтось може сказати, що це все інсинуації, і перемога як Івана Міщенка, як і Ганни Вронської була об’єктивною. Але з урахуванням всього цього, єдине, що дійсно спадає на ум, це слова Костянтина Станіславського – не вірю.

Всеволод Розумовський, для «Резонансу»

Comments are closed.