Нові політики грають за старими правилами, – Дейнега

Згідно зі свіжими рейтингами, лише чотири чи п’ять партій проходять до нового парламенту. Найбільший рівень підтримки наразі має партія «Слуга народу» чинного президента. Друге місце посідає «Опозиційна платформа – За життя», далі йдуть «БПП» та «Батьківщина», а партія «Сила та честь» остання, яка долає прохідний бар’єр у 5%.

Як сказав засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега в ефірі програми «Політична анатомія» на 24 каналі, Володимир Зеленський мав би домогтися від парламентарів ухвалення нового виборчого законодавства, а вже потім розпускати Верховну Раду.

Читайте також: У Зеленського хочуть мирних угод з РФ: Сотник назвала ризики

Також він заявив, що чинний гарант обов’язково втратить рейтинг довіри до осені, тому він і зчинив дострокові парламентські вибори. Віталій зазначив, що чим більше Зеленський конкретизуватиме свої обіцянки, тим швидше він втрачатиме рейтинг. 

Насправді всі ці розмови про відкриті та закриті списки є другорядними. Для Зеленського важливо провести вибори тут і зараз. Логічніше було б сказати: «Я розпущу парламент, якщо депутати не проголосують за нове виборче законодавство». От це було б ефективніше,
– повідомив Дейнега.

Він додав, що наразі молоді люди з незаплямованою репутацією йдуть у нові проекти, які спеціально створені під вибори. Віталій наголосив, що цими проектами керують не дуже чесні люди, тож виходить, що навіть нові політики грають за старими правилами.