Новый Налоговый кодекс развития: в Ивано-Франковске обсудили главные приоритеты бизнеса

В Івано-Франківську обговорили проект нового Податкового кодексу розвитку, розробленого Всеукраїнською громадською організацією Асоціація платників податків України спільно із представниками бізнесу.

З цією метою сьогодні, 9 липня, за круглим столом зібралися представники громадської організації «АППУ», ДФС, Торгово-промислової палати, Асоціації регіонального розвитку, влади та громадськості, пише Фіртка.

Новий проект кодексу спрямований на поліпшення адміністрування податків, зокрема запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств, зменшення у двічі навантаження на фонд оплати праці та зміні спрощеної системи оподаткування для платників єдиного податку ІІІ групи.

«Податкова система не відповідає сучасним реаліям. Вона вже застаріла, не зважаючи на те, що чинний податковий кодекс змінювався декілька разів за останні роки. І представники бізнесу просто вже не розуміють, якими нормами треба користуватися, як їх читати, трактувати і так далі. Тому ми побачили це і три роки тому підготували проект ліберального Податкового кодексу, який запропонували бізнесу і державі. Через два роки ми зрозуміли, що самі не зможемо лобіювати його. Тому почали об’єднувати різні бізнес-асоціації. Сьогодні Рада Бізнесу об’єднує більше, ніж 75 різних асоціацій в Україні», — зауважив голова Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.