Одна історія. Кому вдалося втекти з найвідомішої в’язниці, що оточена крижаною водою та акулами

Сюди потрапляли в’язні, рецидивісти та найнебезпечніші злочинці. Острів, на якому розташовувалася найвідоміша в’язниця світу «Алькатрас», знаходився всього за два кілометри від берега, проте втеча з неї була неможливою. Ті, хто намагався втекти, стикалися з крижаною водою, небезпечними течіями, густим туманом і безжальними хижаками.

У далекому 1850 році на острові у затоці Сан-Франциско за наказом президента США почали будувати форт, на якому було встановлено 110 далекобійних гармат.

Читайте також: Одна історія. Прогрес ціною радіоактивного зараження: до чого призвели випробування американців

Таке рішення було прийнято внаслідок «золотої лихоманки», яка у той час поширилася штатом. Згодом форт почав розглядатися армією як ідеальне місце для утримування військовополонених, спочатку Громадянської, а згодом й іспано-американської війни, адже крижана вода та сильні течії забезпечували природну ізоляцію острова.

Алькатрас
Острів Алькатрас у 1895 році 

Через 60 років від форту залишився лише фундамент й на його місці розпочали будівництво новітньої в’язниці суворого режиму. До 1920 року великий тюремний корпус на три поверхи був практично заповнений в’язнями.

Таким чином «Алькатрас» став першою армійською в’язницею тривалого утримання й отримав репутацію місця з жорстоким ставленням до порушників та суворими дисциплінарними заходами.

Алькатрас
В’язниця «Алькатрас»

Проте через високі витрати на утримання тюрми Міністерство оборони у 1934 році вирішило її закрити, тож будівля була передана на утримання Міністерству юстиції.

Рівень злочинності у США стрімко зріс у часи «Великої депресії». Почався період організованої злочинності – великих мафіозних сімей й окремих гангстерських угруповань. Через такий спалах злочинності уряд вирішив знову відкрити «Алькатрас», цього разу вже як федеральну в’язницю.

Читайте також: Одна історія. Як експеримент із простором і часом в США навів шалений жах на всіх його учасників

В «Алькатрасі» планували ізолювати від суспільства найнебезпечніших зловмисників й тим самим налякати тих, які ще перебували на волі. Голова Федеральних в’язниць Санфорд Бейтс разом із головним прокурором ініціювали реконструкцію місця утримання.

У камери була проведена електрика, а всі службові тунелі були замуровані, щоб уникнути можливості проникнення до них, переховування й подальшої втечі арештантів.

Алькатрас
В’язниця «Алькатрас»

На стелі в їдальні були розміщені місткості зі сльозогінним газом, якими керували дистанційно. Вежі охорони розташовувалися по периметру острова в найбільш відповідних місцях, двері були обладнані електричними датчиками.