Росія готова йти на крайнощі: в Україні зробили жорстку заяву щодо ситуації із захопленням кораблів

Україна звертається за міжнародною допомогою, а також вимагає надати лікарів пораненим при захопленні катерів в Азовському морі військовослужбовцям.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в офіційній заяві Міністерства оборони України.

РОСІЯ АТАКУВАЛА УКРАЇНУ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ: ВСІ ПОДРОБИЦІ, ФОТО ТА ВІДЕО

Зокрема, Україна вимагає невідкладно надати медичну допомогу пораненим у морській битві бійцям. Крім того, в заяві оборонного відомства йдеться про повернення кораблів, захопленого військового майна та компенсацію завданих Україні збитків.

“Звертаємося до наших союзників і партнерів прийняти всі необхідні заходи для стримування агресора, в тому числі із застосуванням нових і посиленням вже існуючих санкцій”.

Окремо Україна просить надати військову допомогу для захисту територіальної цілісності та суверенітету в рамках міжнародно визнаних кордонів.

У Міноборони наголошують, вся відповідальність за подальше загострення ситуації в регіоні Азовського і Чорного морів, а також підрив процесу мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту повністю покладається на кремлівський режим.

Напад на українські кораблі (катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу»), які здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь з дотриманням всіх положень чинних багатосторонніх і двосторонніх міжнародних договорів і правил навігації, є черговим актом збройної агресії Російської Федерації проти України (це визначено, зокрема, у статті 2 Статуту ООН і положеннями Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 29/3314 від 14 грудня 1974 про визначення агресії).

“Росія фактично розширила свої військові дії проти України на морі”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Нагадаємо, 25 листопада, «прикордонне управління ФСБ з Криму” повідомило про “порушення трьома українськими військовими кораблями морського кордону РФ”. Українські кораблі, які рухалися в бік Керченської протоки, нібито небезпечно маневрували і не підкорялися вимогам російської влади.

У результаті російські спецназівці захопили українські кораблі і поранили українських бійців після того, як вчинили таран корабля військово-морського флоту України в Азовському морі.

РНБО і президент України Петро Порошенко затвердили введення воєнного стану в країні.

Близько 4 ранку 26 листопада Російська Федерація відкрила Керченську протоку для цивільних кораблів.

Прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим інформує, що за фактом “порушення державного кордону Росії” порушено кримінальну справу. 

 

У мережі вже з’явилося перше відео з захопленими росіянами українськими катерами — “Бердянськ”, “Нікополь”, а також рейдовий буксир “Яни Капу” стоять в Керченському порту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.