Росія запустила ракету «Протон-М» з військовим супутником «Благовіст-3»

З космодрому Байконур у п’ятницю стартувала ракета-носій «Протон-М» з космічним апаратом в інтересах міністерства оборони Росії.

Про це повідомила агенція «РИА «Новости».

Читайте також: Сатурн знищує свої кільця

Зазначається, що всі передстартові операції та старт ракети пройшли у штатному режимі. Засоби наземного автоматизованого комплексу управління здійснювали контроль проведення пуску і польоту носія. У ролі корисного навантаження виступив військовий супутник зв’язку «Благовіст-3».

У розрахунковий час, 02:30 за київським часом, космічна головна частина ракети у складі розгінного блоку «Бриз-М» і супутника, відокремилася від третього ступеня.

Виведення космічного апарату на розрахункову орбіту навколо Землі займе кілька годин.

Додамо, що оскільки супутник запускали в інтересах Міністерства оборони РФ, «Роскосмос» не став робити прямої трансляції.

Що таке «Протон-М»?Це одноразова ракета-носій важкого класу, проектування якої почали ще у 60-і роки. Зовсім скоро ракету виведуть з експлуатації, її місце займе нова ракета «Ангара». Рішення про відмову від «Протон-М» зустріло суперечливі відгуки експертів, оскільки новий носій значно дорожчий ніж «Протон-М».

Що таке «Благовіст»?Це російський воєнний супутник, який призначений для високошвидкісної передачі даних, телерадіопрограм, забезпечення телефонного та відеоконференцзв’язку, доступу в глобальну комп’ютерну мережу. 

Перший «Благовіст» запустили 17 серпня 2017 року, а другий апарат серії стартував 19 квітня 2018-о. Міноборони РФ планує до 2020 року мати в своєму розпорядженні угрупування, що складається з чотирьох супутників «Благовіст».

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно