Стихійний запуск ринку землі може спровокувати інфляційні процеси, — Клочок

Стихійний запуск ринку землі може спровокувати інфляційні процеси. Проте, якщо лише невелика частка українців буде готова продати землю, то інвестиції будуть вливатися в економіку України поступово.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Валерій Клочок.

Він зауважив, що його тішить те, що соціологічні дослідження кажуть, що багато українців не готові продавати землю.

«Це дуже добре, бо стихійний запуск ринку землі може спровокувати серйозні економічні процеси, зокрема і інфляційні. Якщо це буде відбуватися поступово, наприклад, якщо лише невелика частка українців буде готова продати землю, то інвестиції будуть вливатися в економіку України поступово. Це буде запобіжником і базисом для поступального розвитку та росту ВВП», — вважає пан Клочок.

Водночас, ведуча поцікавилася, чи за рік вистачить часу, щоб навести лад в Державному земельному кадастрі. У відповідь він зазначив, якщо у нової влади буде політична воля навести лад у Держземкадастрі, то за рік це можна зробити.

«Тим паче величезна робота зі земельним кадастром проведена. Давайте не будемо скидати напрацювання попередників. Насправді там є невеликий об’єм роботи, який з невідомих причин гальмується. Багато людей, які дотичні до землі, яка не облікована, не зацікавлені, щоб вона фізично з’явилася в земельному кадастрі. Оце єдина причина, через яку гальмується цей весь процес», — констатував Валерій Клочок.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів до 1 жовтня 2019 року подати до Верховної Ради законопроєкт про ринок земель та скасувати мораторій на продаж землі.

Водночас, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук наказав невідкладно розпочати розробку єдиної інтеграційної системи державних кадастрів і надати до них доступ громадянам країни.