Тренер «Дніпра-1» Дмитро Михайленко: Хочемо досягти балансу в усіх ігрових лініях

Головний тренер футбольного клубу «Дніпро-1» Дмитро Михайленко щиро й розлого розповів про свої очікування на від чемпіонату України сезону-2019/2020.

– Дмитре Станіславовичу, переходячи до наступного сезону, побіжно згадаємо попередній. Як ставитеся до розповсюдженої думки, що з таким складом Ваша команда мала вигравати Чемпіонат Першої ліги ледь не в першому колі? Як пояснити, що цього не сталось і були матчі на зразок 0:4 від «Прикарпаття»?

– Щодо гри в Івано-Франківську: на той момент ми виконали завдання на сезон і виставили на зустріч напіврезервний склад. Тепер щодо думки, мовляв, ми «сильніші на голову»: це не так. За складом, вважаю, ми ні в чому не випереджали команди верхньої групи. А якщо брати до уваги наявність футболістів із досвідом, то поступалися багатьом: не лише «Волині» чи «Колосу», а й, наприклад, «Інгульцю».

– У деяких матчах Першої ліги складалося враження, ніби «Дніпро-1» – лінива команда, котра часто бореться не стільки із суперником, скільки із собою.

– Таке враження могло скластися через один аспект – наш ігровий стиль: ми не поспішаємо з атаками, намагаємося проводити їх вдумливо, організовано, якісно; взагалі намагаємося поспішати з діями в нападі… А про те, що «боремось із собою» – Перша ліга є дуже складним турніром, зверніть увагу, наприклад, як команди звідси виступали в плей-офф двох останніх сезонів, тричі вибивши клуби УПЛ.

– Іще про стиль: навесні Ви дещо змінили амплуа деяких футболістів. Наприклад, Загальського…

– Справді, ми брали його як плеймейкера, однак Кравченко травмувався, тому пересунули Олександра вглиб поля. Йому було непросто, зокрема, тому, що ми граємо з одним опорним, а він усе-таки більш атакувальний футболіст. Але з часом у нас розкрився 17-річний Батагов, сподіваюся, наступного сезону він допоможе нам. Як і досвідчений Сергій.

– За весь час існування «Дніпра-1» у Вас щопівроку – влітку і взимку – відчутно змінюється склад. Чому таке відбувається і наскільки просто Вам працювати за таких умов?

– Так відбувається тому, що ми намагаємося прогресувати й брати футболістів, сильніших за тих, яких маємо. А працювати, коли відбувається постійно ротація, непросто: для тренера оптимально, коли приходять двоє-троє гравців, а коли зміни значні, доводиться витрачати час на інтеграцію футболістів, їхню адаптацію й т.д.

– Судячи з усього, значних змін слід очікувати й цього літа…

– Поки що ми взяли в оренду Супрягу та Булецу з «Динамо», підписали контракт із Кобахідзе й розпрощалися з Кузиком. Поки все. В будь-якому разі, дуже значних змін не буде.

– Останнє запитання про кадри: після створення «Дніпра-1» багато хто вважав, що Ви зробите абсолютну ставку на молодих вихованців шкіл міста Дніпра. Тому деякі придбання дивували: Чичиков, Загальський, тепер Кобахідзе…

– Наступного сезону у нас буде одна з наймолодших команд УПЛ! І взагалі: маючи у складі винятково молодих футболістів, неможливо розраховувати на великі успіхи. Тому ми вирішили досягти балансу в усіх ігрових лініях. Припустімо, форварди: є досвідчений, високий, силового плану Куліш – і молоді Супряга з Кожушком. Або опорна зона: маємо досвідченого Кравченка – і юного Батагова. Або візьмемо фланг: 18-річний Назаренко – і тепер маємо майстровитого Кобахідзе… Знаєте, ми добре пам’ятаємо, як, стартувавши в Другій лізі, переживали великі труднощі, бо не мали досвідчених футболістів. І в Першій лізі на перших порах повторилися така ситуація. Тепер хочемо уникнути цього в УПЛ.

– Останнє запитання – про плани на сезон. На що налаштовує керівництво?

– Наше завдання – не вилетіти в Першу лігу.

– Хм… Що ж…

– А чому Ви хмикнули?! Взагалі – звідки беруться такі очікування щодо нас?! Звідки йде ця впевненість, що ми вже маємо брати бронзові медалі?! Повторюся: Перша ліга – дуже складний турнір: пригадайте ті ж плей-офф або те, як у Кубку України виступили ми з «Інгульцем»; те, що ми достроково перемогли там, – хороше досягнення. Тим більше, що у нас справді мало гравців із досвідом. От хто у нас виступав на рівні УПЛ принаймні три сезони? Кравченко, Кобахідзе, Польовий – і все. Або такий момент: ми взяли двох гравців із «Зірки» – Загальського та Чичикова, з команди, яка вилетіла з УПЛ, узяли Куліша, котрий не проходив в основу «Олександрії», й ось із ними й нашою молоддю ми маємо зразу на третє місце вийти?! Припустімо, скажу я про високі плани, а потім, у разі невдач, усі нас із грязюкою змішають… Іще раз: наше завдання – залишитися в УПЛ, якщо все буде добре – закріпимося в середині таблиці.