mail

У США стурбовані, що «пов’язана з Путіним» Mail.Ru Group мала доступ до даних користувачів Facebook

Однією з 61 сторонніх компаній, які збирали дані користувачів Facebook, була російська Mail.Ru Group, передає телеканал CNN.

У соцмережі повідомили, що Mail.Ru розробила для них сотні додатків, які давали можливість збирати персональні дані користувачів. При цьому дані збиралися до 2015 року, коли це було можливо за правилами соцмережі, і ще двома додатками протягом двох тижнів після вступу в силу нових правил.

У Facebook відзначили, що компанія окремо перевіряла додатки від Mail.Ru на невідповідне використання одержуваних даних і нічого не виявила. Проте, сенатор-демократ Марк Уорнер заявив, що Facebook «погано контролював збір і використання даних користувачів третіми особами».

«Зараз ми дізнаємося, що найбільша технологічна компанія Росії, чиї керівники тісно пов’язані з Володимиром Путіним, потенційно мала сотні інтегрованих з Facebook додатків, які збирають дані користувачів. Якщо це так, ми повинні визначити, які відомості про користувача були передані Mail.Ru, і що могло бути зроблено з отриманими даними», – сказав він.

У Mail.Ru Group повідомили, що готові пройти технічний аудит.

«Важливо підкреслити, ми не використовували ніякі дані користувачів  Facebook, крім як в комерційних інтересах при просуванні своїх продуктів всередині цієї соціальної мережі», – відзначили в російській компанії.

Нагадаємо, в березні стало відомо про витік через компанію Cambridge Analytica даних 87 мільйонів користувачів.

Comments are closed.