Угорщина стала погоджуватися з українським законом про освіту

Міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог заявив, що Угорщина і Україна почали консультації про початок консультацій щодо особливостей втілення в угорських школах Закарпаття положень нового закону про освіту.

Про це міністр заявив після зустрічі міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, передає UA1.

«Відтепер ми почнемо консультації щодо того, як можна застосовувати на практиці закон (новий закон про освіту – ред.) про вивчення державної мови», – повідомив він.

Балог зазначив, що Будапешт поважає вимоги української сторони щодо вивчення державної мови, однак Угорщина буде вносити свої пропозиції, а також рекомендації Товариства угорських педагогів Закарпаття.

Разом з тим, він просить українське Міносвіти поки нічого не змінювати у шкільній освіті закарпатських угорців до завершення переговорів.

«Ми розраховуємо на те, що до тих пір, поки не буде проведено цих консультацій і поки ми не узгодимо всі важливі питання, Україна не вдаватиметься до будь-яких односторонніх кроків в напрямку зміни існуючої зараз системи освіти (угорців Закарпаття – ред.)», – додав Балог.

Нагадаємо, під посольством України в Угорщині 13 жовтня відбулася акція «Самовизначення для Закарпаття», учасники якої виступають за відділення регіону від України.