Український драматург каже, що HBO без дозволу використав його героїню у «Чорнобилі»

Український драматург Павло Ар’єв підтвердив, що американський телеканал НВО у серіалі «Чорнобиль» використала його героїню бабу Прісю, яку він створив для п’єси «Сталкер».

Про це написала журналістка Олена Ребрик на своїй сторінці у Facebook.

«Фрустрація і нерозуміння. Павло підтвердив, що НВО використало його бабу Прісю для монологу у серіалі «Чорнобиль». У нього тиск і абсолютна фрустрація зараз. А у мене нерозуміння», – йдеться у повідомленні.

Авторка посту зазначає, що тут справа не у грошах, а у принципі. Вона додала: «Павло мав би за честь надати свого персонажа, її персоналіті і сцену, яка є не просто уривками, а сублімацією і має свою драматургію (те, що просто збігатися не може). Але до нього ніхто не звернувся, ніхто не сказав йому, що використає її у зйомках, у серіалі, який своїм творцям принесе славу і гроші, а українському драматургу вистачило би і згадки про нього, бо він писав про це далеко не вчора».

Олена Ребрик наголошує, що це яскравий прояв того, наскільки не поважають культурний продукт, створеним українцями.

«Одне скажу точно, коли ви створюєте настільки епохальний продукт, який має розвінчати радянську брехню і відкривати людям очі, точно не варто створювати нову і ображати людей, яких ви своїм фільмом мали втішити і яким мали дати надію на те, що правда завжди перемагає», – підрезюмувала журналістка.

Читайте більше новин на тему: Чорнобиль