В НБУ пропонують повернути держрегулювання цін

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин пропонує повернутися до державного регулювання цін і знизити податок на додану вартість для продуктів.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Вважаю за доцільне наступні заходи: впровадження пониженої ставки ПДВ на продукти харчування; запровадження за аналогією з європейськими країнами, максимальні торговельні націнки: максимальна націнка на продукти не повинна перевищувати 15% від ціни виробника, на звичайні товари – не має бути вищою за 30% від ціни виробника. На імпортні товари – не більше 30% від митної ціни», – зазначив він.

Також Данилишин вважає за необхідне «забезпечення державного контролю за ціноутворенням на споживчому ринку (відновлення роботи Державної цінової адміністрації)».

В Україні держрегулювання цін діяло на дитяче харчування, хліб, борошно, цукор, крупи, м’ясо-молочні продукти, яйця, соняшникову олію та інші продукти.

З жовтня 2016 року уряд ввів «пілотний» проект зі скасування державного регулювання цін на продукти харчування, а в 2017 році Кабінет міністрів скасував таке регулювання.

Як повідомлялося раніше, Рада Національного банку пропонує розробити програму випуску цільових облігацій внутрішньої держпозики для фінансування окремих галузей економіки.