Вибори президента-2019: чому ЦВК досі не підрахувала 100% голосів

У Центральній виборчій комісії повідомили, що станом на 18:45 3 квітня, лише одна дільниця з Київської області не передала їм у електронному вигляді дані протоколу про результати голосування на виборах президента, що пройшли 31 березня.

За словами заступника голови Центральної виборчої комісії Євгенія Радченка, мовиться про дільницю у 94-ому виборчому округу, що розташовується в Обухові.

Читайте також: Президентські вибори-2019: як і за кого голосували в областях України

«До ЦВК надійшла інформація, що комісія вказаної дільниці не може зібратися та належним чином оформити протокол«, – підкреслив він.

Також Радченко запевнив, що зараз інший заступник голови ЦВК працює над цим питанням.

Водночас заступник голови ЦВК зазначив, що, найімовірніше, комісія зможе отримати всі протоколи про результати виборів 4-5 квітня, щоправда завершити все можуть і 6 квітня.

«Боюся давати прогнози. Якщо все піде так, як зараз, то ми завершимо 4-5 квітня, можливо 6-го числа. Але якщо будуть скарги, судові оскарження, то, звичайно, процес може затягтися. Але ми сильно сподіваємось, що незначно», – каже Радченко.

Зауважимо, що у ЦВК триває безперервне засідання з отримання від окружних виборчих комісій паперових протоколів з мокрими печатками про результати голосування.

Після підрахунку 99,9% протоколів наразі лідирує шоумен Володимир Зеленський – 30,24% голосів, а на другому місці опинився чинний президент Петро Порошенко – 15,95%. Схожими й були результати національного екзит-полу – відповідно до його даних, за Зеленського свої голоси віддали 30,6% українців, а за Порошенка – 17,8% виборців.

Читайте також: «Олімпійський» відповів щодо дебатів між Зеленським і Порошенком