Як зменшити загрозу реваншу, – політичні «рецепти» від парламентарів

Щоб зменшити загрозу проросійського реваншу, ще цей склад парламенту має викорінити корупційну «мажоритарку» і прийняти закон про вибори.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти« на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Іван Крулько.

Іван Крулько зауважив, що напередодні парламентських виборів в Україні існує серйозна загроза проросійського реваншу.

«І саме через те, що є загроза реваншу, цей склад парламенту має викорінити корупційну «мажоритарку». Ми повинні прийняти закон про вибори, щоби зменшити можливість цього реваншу»,– наголосив народний депутат.

Іван Крулько також заявив, що «Батьківщина» не буду створювати коаліцію з Опозиційним блоком, адже це саме той реванш, якого сьогодні хоче Кремль.

«Тому як проукраїнські, державницькі політичні сили, ми повинні цьому реваншу завадити»,– підкреслив народний обранець.

А на переконання нардепа-радикала Юрія Чижмаря, велика доля результату виборів в Україні залежить від грошей і медіа.

«Тобто від того, хто має гроші і хто володіє медіа, буде залежати майбутнє Верховної Ради. А на сьогодні найбільші гроші є в проросійських олігархів. Вони мають впив і на найбільші телеканали. Тому зараз дуже важливо говорити про те, якою буде наступна Верховна Рада.

Ми повинні змінити не тільки систему виборів, а й систему політичних партій. Бо коли партія недемократична, коли вона фінансується з однієї кишені, вона не буде демократичною.

Які б ми вибори не провели, якщо паралельно ми не зробимо реформу системи політичних партій, їхнього внутрішнього функціонування, ми отримаємо той самий результат. А можливо й гірший»,– зауважив нардеп «Радикальної партії» Юрій Чижмарь.

Нагадаємо, 25 квітня переможець другого туру виборів Президента в Україні Володимир Зеленський записав черговий ролик, у якому заявив, що ЦВК затягує офіційне оголошення результатів.

30 квітня ЦВК офіційно оголосила результати другого туру президентських виборів, що відбулися 21 квітня.

Як повідомляли, інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше 2 червня. У парламенті зареєстрували проект постанови «Про проведення урочистого засідання ВРУ, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним Президентом України (19 травня 2019 року)«.

Як повідомляли, член Венеціанської комісії від України у 2009-2013 рр. Марина Ставнійчук заявляла, що у Володимира Зеленського є всі конституційні підстави і строки для розпуску Верховної Ради.