Зеленський на зустрічі з муфтіями говорив про діалог з Донбасом і Кримом

Переможець виборів президента Володимир Зеленський зустрівся з муфтіями та мусульманськими релігійними діячами та зазначив, що прагне «миру між віруючими різних релігій».

Розмова відбулася після того, як муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов на своїй сторінці у Фейсбуці поцікавився можливістю такої зустрічі.

 

Ісмагілов зазначає, що після допису йому зателефонувала помічниця Зеленського та запросила на зустріч, але разом з муфтіями інших Духовних управлінь.

«В цілому – враження позитивні. Більш за все здивувала швидкість реакції команди Зеленського, та надзвичайна відкритість пана Зеленського, що майже дві години спілкувався з нами і вислухав кожного з присутніх», – пише муфтій.

«Я у своєму слові підкреслив важливість тих високих релігійних прав та свобод, що задекларовані в Конституції та законах Україні, активну участь мусульман у захисті єдності та свободи України, нашу позитивну роль в розбудові громадянського суспільства, активну благодійницьку діяльність, та відкритість до міжрелігійного діалогу та співпраці з українцями інших світоглядних позицій», – каже Ісмагілов.

Муфтії розповідали про арешти та порушення прав і свобод мусульман на окупованих територіях Криму і Донбасу.

За даними прес-служби Зеленського, він наголосив на необхідності «розпочати конструктивний і відвертий діалог зі всіма громадянами України, зокрема на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу».

«Я закликаю представників різних релігій і релігійних конфесій підтримати нас із цією ініціативою – розпочати діалог з українцями, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що це перший можливий крок для повернення їх додому, до України», – цитує Зеленського його прес-служба.

Зазначається, що на зустрічі також ішлося, зокрема, про можливість міжнародних інвестицій в Україну від представників мусульманських держав.

Зеленському подарували переклад Корану українською мовою та керамічну картину з традиційним мусульманським орнаментом.

Раніше Зеленський зустрівся з лідерами Православних церков: зокрема з предстоятелем автокефальної Православної церкви України митрополитом Епіфанієм почесним патріархом ПЦУ Філаретом, а також із митрополитом Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський